Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


císařský řez nebo normální porod

autor: samtik 09.03.2011 09:32

Dobrý den,blíží se mi termín porodu a při kontrolách v porodnici mi jednou řekli,že z důvodu první s.c. bych měla rodit i druhé dítě císařem,další týden mi řekli,že můžeme počkat až se porod rozběhne sám a zkusit rodit přirozeně.Od první s.c. to bude v dubnu dva roky a teď mám termín 24.3.11.Prvni porod byl ukončen z důvodu hypoxie plodu.S jizvou jsem neměla problémy,hojila se mi dobře a zatím ji necítím ani při druhém těhot.Vím,že rozika jsou u obou porodu,ale nikdo mi neřekl,co je pro mě teď rizikovější.Manžel mě nutí do s.c. ,ale já si zase říkám ,když by to šlo normálně jestli to není lepší.Můžete mi poradit?

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 09.03.2011 22:48
  Ohledně této otázky není jednotnost názorů ani mezi lékaři. Vaginální porod po předchozím císařském řezu možný je, nese však rizika pro matku i dítě. Proto se častěji volí opět s.c. Zkuste obě možnosti pro váš konkrétní případ prodiskutovat s porodníkem.

Císařský řez patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Císařský řez

Píšeme jinde
 • Příběh berounské burgrárny v Gastromapě s Lukášem Hejlíkem

  Příběh berounské burgrárny v Gastromapě s Lukášem Hejlíkem

  Příběh Restaurace Blackdog se začal psát už v roce 2010 ve stánku na nádraží. Po pár měsících si majitelé mohli dovolit stěhování do 50 metrů čtverečních velkého bistra. První rozhovor s šéfkuchařem, který se objevil v médiích, strhl lavinu návštěvnosti. Lidé čekali na svůj burger před bistrem klidně i hodinu a půl. Sledujte Gastromapu z Berouna.

 • Vietnamská polévka Pho bo krok za krokem

  Vietnamská polévka Pho bo krok za krokem

  Vietnamská polévka Pho bo je poněkud pracnější. Proto si na její přípravu vynahradíme více času a doporučujeme jí uvařit raději dvojnásobné množství. Díky široké škále použitých ingrediencí je sytá a vydá tak za hlavní chod.Zdravě.cz na Facebooku